تلگراف لندن به‌نقل از اسناد افشا شده توسط کمیسیون امنیت و ضدتروریسم شورای ملی مقاومت می‌نویسد که رژیم ایران به شبه‌نظامیان حزب‌الله برای انجام حملات پهپادی در یک پایگاه فوق سری که به‌سرعت در حال گسترش است، آموزش می‌دهد.
بر اساس اسناد محرمانه افشا شده سپاه پاسداران، با وجود تحریم‌های آمریکا، ابعاد تأسیسات پهپادی در ایران از زمان تأسیس در سال ۲۰۰۶ سه برابر شده است.
این مرکز، که در پنج مایلی قم، قرار دارد امروز از باند ۵۰۰متری به ۱۵۰۰متر گسترش یافته است.
اطلاعات نشان می‌دهد که دیکتاتور ایران در سال ۲۰۰۴ دستور تمرکز، تقویت و توسعه سریع فعالیت‌های تولید هواپیماهای بدون سرنشین را توسط شرکت صنایع هوایی قدس، سازنده اصلی پهپادهای رژیم، داده است.
مقر مرکزی پهپاد متعلق به نیروی قدس با وجود قرار گرفتن در لیست تحریم‌های خزانه‌داری آمریکا از ۱۲دسامبر ۲۰۱۳، هم‌چنان به گسترش خود ادامه داده است.
این فرودگاه که زمانی با مساحت کم برای هواپیماهای کوچک سمپاشی محصولات زراعی بود، از یک باند ۵۰۰متری در سال ۲۰۰۷ به ۱۰۰۰متر در سال ۲۰۱۴ و در سال ۲۰۲۰ به ۱۵۰۰متر رسیده است که به پهپادهای بزرگتر و دوربردتر، مانند مواردی که در حمله هوایی ایران به اسراییل در ماه گذشته مورد استفاده قرار گرفت، امکان پرواز می‌دهد. آشیانه جدیدی در سال ۲۰۲۱ به مجموعه کنار باند فرودگاه اضافه شد.

فراسو ـ افشای گسترش جنگ‌افروزی توسط سپاه پاسداران با تولید پهپاد ـ قسمت دوم
 
لطفا به اشتراک بگذارید:     
🙏لطفا به اشتراک بگذارید