ارديبهشت 15, 1403

برگ‌های بی‌خزان ـ اکبر کاظمی

in جنبش دادخواهی

by Super User

من اکبر کاظمی هستم مدت ۷‌سال در زندانهای لاهیجان، قزلحصار و اوین بودم که بیشترین…
شهریور 25, 1401

تصویب طرح شورای ملی مقاومت درباره رابطه دولت با دین و مذهب

جدایی دین و دولت نوعی نگرش سیاسی است که بر مبنای آن دین و حکومت…
شهریور 25, 1401

سالروز درگذشت حاج خلیل رضایی گرامی باد

in یاد یاران خاموش

by Super User

سالروز درگذشت حاج خلیل رضایی گرامی باد. حاج خلیل رضایی از جمله مردان بزرگی در…
شهریور 21, 1401

دیدگاه‌ها - درباره زنان نیروی تغییر

https://vimeo.com/348863476
شهریور 21, 1401

گواهی تاریخی آقای منتظری در مورد شکنجه و اعدام در زندانها-اعدام دختران…

in جنبش دادخواهی

by Super User

گواهی تاریخی آقای منتظری در مورد شکنجه و اعدام در زندانها-اعدام دختران ۱۳ساله گواهی تاریخی…
شهریور 21, 1401

سپاه پاسداران سپاه جنگ و جنایت - قسمت دوم - #انحلال_سپاه_پاسداران

https://vimeo.com/335484029در این برنامه ارگانی را زیر ذره بین میبریم ،که بصورت بسیار استثنایی ، بیسابقه…
شهریور 21, 1401

سپاه پاسداران سپاه جنگ و جنایت - قسمت اول - #انجلال_سپاه_پاسداران

https://vimeo.com/334444173سپاه پاسداران در تمامیت خودش به عنوان یک گروه تروریستی در لیست سیاه وزارت خارجه…
شهریور 19, 1401

۵ مرداد۶۷ سرآغاز قتل‌عام ۳۰هزار زندانی سیاسی در سراسر کشور

in جنبش دادخواهی

by Super User

۵ مرداد۶۷ سرآغاز قتل‌عام ۳۰هزار زندانی سیاسی در ۳۳ سال پیش، خمینی دستور قتل‌عامی گسترده…
شهریور 19, 1401

سریال فرازها ـ قسمت چهارم ـ وحدت نیروها

https://vimeo.com/748254829
شهریور 08, 1401

عفو بین‌الملل؛ ناپدیدسازی قهری؛ رنج و آزار روانی ادامه‌دار - اشاره به…

in جنبش دادخواهی

by Super User

عفو بین‌الملل در روز جهانی قربانیان ناپدیدسازی قهری سه‌شنبه ۸ شهریور نوشت: قربانیان «ناپدیدسازی قهری»…

پروفسور ایوان ساشا شیهان، روز ۱۴آذر در مطلبی درباره محاکمه حمید نوری از دژخیمان قتل‌عام سال ۶۷ در استکهلم سوئد، که در سایت تاونهال منتشر شده است، نوشت: در تبادلات شدید با دادستانها، «حمید نوری» قاطعانه از به زبان آوردن نام «مجاهدین خلق» برای اشاره به قربانیان خود، اعضای اصلی اپوزیسیون دمکراتیک ایران، سازمان مجاهدین خلق ایران (PMOI) که در سراسر جهان به نام مجاهدین خلق (MEK) شناخته می‌شود، خودداری کرد.
وی افزود: «در ایران چیزی به نام سازمان مجاهدین خلق ایران نداریم. اگر کسی در ایران از این اصطلاح استفاده کند دستگیر می‌شود. قوه قضاییه ایران در این مورد بسیار جدی است. در بازجوییها (توسط مقامات سوئدی) چند بار از این اصطلاح استفاده کردم و اکنون وحشت دارم. ترس تمام وجودم را فراگرفته است».
ساشا شیهان مدیر اجرایی دانشکده روابط عمومی و بین‌الملل در دانشگاه بالتیمور نوشت: همان‌طور که متهم در شهادت سوگند یاد کرد، حتی به زبان آوردن نام رسمی مجاهدین خلق می‌تواند منجر به دستگیری و پیگرد قانونی یک ایرانی شود. و بنابراین، در کمال شگفتی قاضی دادگاه و ناظران متحیر، «متهم با اتهام ارتکاب به جنایات جنگی و قتل» بخش قابل توجهی از شهادت خود را صرف باز کردن این موضوع کرد که دقیقاً چرا می‌ترسید حتی نام مجاهدین خلق را در دفاعیاتش به زبان بیاورد.
بخشهایی از مطلب پروفسور ساشا شیهان در زیر آمده است:
هفته گذشته، یک مقام سابق قوه قضاییه ایران متهم به جنایات جنگی در ایران در دادگاه سوئد شهادت داد. شهادت حمید نوری -اولین کسی که تا به امروز به‌دلیل کشتار وحشتناک ۱۳۶۷ محاکمه شد- افشاگریهایی را ارائه کرد که آسیب پذیریهای تهران را آشکار کرد و بینشهای مهمی را در مورد امور داخلی رژیم فاش ساخت.
نوری متهم به مشارکت در کشتار بیش از ۳۰هزار زندانی سیاسی در ایران در سال۶۷ است که ۹۰درصد آنها از اعضای یک جنبش مخالف بودند، در سال۲۰۱۹ در سوئد دستگیر شد.
در تبادلات شدید با دادستانها، متهم قاطعانه از به زبان آوردن نام «مجاهدین خلق» برای اشاره به قربانیان خود، اعضای اصلی اپوزیسیون دمکراتیک ایران، سازمان مجاهدین خلق ایران (PMOI) که در سراسر جهان به نام مجاهدین خلق (MEK) شناخته می‌شود- خودداری کرد.
عدم تمایل نوری به شناسایی وابستگی کسانی که بنا بر گزارشها در دادگاه بین‌المللی شکنجه و کشته شده بود، ناظران عادی رژیم را متحیر کرده بود، اما این امتناع برای کسانی که ایران را از نزدیک دنبال می‌کردند، به‌شدت بیان شکست بود.
همان‌طور که متهم در شهادت سوگند یاد کرد، حتی به زبان آوردن نام رسمی مجاهدین خلق می‌تواند منجر به دستگیری و پیگرد قانونی یک ایرانی شود. و بنابراین، در کمال شگفتی قاضی دادگاه و ناظران متحیر، «متهم با اتهام ارتکاب به جنایات جنگی و قتل» بخش قابل توجهی از شهادت خود را صرف باز کردن این موضوع کرد که دقیقاً چرا می‌ترسید حتی نام مجاهدین خلق را در دفاعیاتش به زبان بیاورد.
بافت تاریخی مهم است.
کشتار ۱۳۶۷ هم در سیاست مجاهدین خلق و هم در رد بنیادگرایی اسلامی به‌عنوان یک ایدئولوژی مذهبی ریشه داشت. از سال۱۹۷۹، این سازمان از یک جمهوری دمکراتیک و سکولار دفاع می‌کند و آن را در تضاد با حاکمان روحانی دولت توتالیتر قرار می‌دهد. تشدید دردسر برای آخوندها در این واقعیت بود که آرمانهای دمکراتیک مجاهدین خلق بر اساس قوانین اسلام، همان دینی که آیت‌الله‌ها برای انحصار قدرت سیاسی غصب کردند، بنا شده بود.
اذعان به این‌که مخالفان، مجاهدین خلق مسلمان واقعی بودند، برداشت ارتجاعی آخوندها از اسلام را تضعیف می‌کرد. به این ترتیب، به زبان آوردن نام «مجاهدین» به جنایتی نابخشودنی علیه دولت و به نوعی مشروعیت دادن به آن تلقی می‌شد.
اولین رهبر رژیم، [روح الله] خمینی، برای زیر سلطه کشیدن و لکه‌دار کردن جنبش اپوزیسیون، نام تحقیرآمیز «منافقین» (منافقین) را به‌عنوان نام ترجیحی برای مخالفان ابداع کرد.
در داخل زندانهای رژیم، نوری و همتایان هرزه‌اش، مخالفان سیاسی را که در برابر تحکیم قدرت آیت‌الله مقاومت می‌کردند، شکنجه می‌کردند و اصرار داشتند که مجاهدین خلق را «منافق» خطاب کنند وگرنه با مرگ مواجه می‌شوند. زندانیان، برخی از آنها در سن ۱۸ سالگی، نپذیرفتند و بسیاری از آنها جان خود را به امید پایداری آرمان سیاسی خود دادند.
حکومت دینی در خارج از زندانها، برای تضعیف حمایت مجاهدین خلق در میان توده‌ها، یک کمپین شیطان‌سازی را برای سرکوب حمایت فزاینده جنبش به راه انداخت.
اما زمانی که شکنجه و تبلیغات شکست خورد، خمینی فتوا - یک فرمان مذهبی - برای ریشه‌کن کردن همه هواداران مجاهدین خلق صادر کرد. در تابستان ۱۳۶۷، از هزاران زندانی سیاسی پرسیده شد که آیا در حمایت خود از مجاهدین خلق «استوار» می‌مانند. پاسخ مثبت منجر به اعدام فوری شد.
بنابراین، برای بازماندگان قتل‌عام ۱۳۶۷، نام مجاهد نماد گنجینه‌ای از خاطرات ماندگار است - تعهدی پایدار به استقامت، افتخار، و مقاومت در برابر استبداد.
بر اساس کیفرخواست دادستان سوئد، اعتقاد بر این است که نوری صدها زندانی را در زندان گوهردشت - جایی که گفته می‌شود زندانیان سیاسی را شکنجه و کشته است- به سوی مرگ برده است.
این که حتی فردی که به درخواست اربابان روحانی خود مسئول ارتکاب چنین اعمال شنیعی است، وقتی فرصتی برای انجام این کار در خارج از حوزه قضایی ایران به او داده می‌شود، نگران مشروعیت بخشیدن به مجاهدین خلق است، نگاهی اجمالی به اضطراب معاصری است که در داخل مرزهای ایران با آن روبه‌رو هستند.
او به دادگاه گفت: «در ایران چیزی به نام سازمان مجاهدین خلق ایران نداریم. اگر کسی در ایران از این اصطلاح استفاده کند دستگیر می‌شود. قوه قضاییه ایران در این مورد بسیار جدی است. در بازجوییها (توسط مقامات سوئدی) چند بار از این اصطلاح استفاده کردم و اکنون وحشت دارم. ترس تمام وجودم را فراگرفته است».
به موازات آن، تکرار تبلیغات کهنه حکومتی نوری در رابطه با مخالفان - یعنی «مردم آنها را به‌عنوان «منافقین» می‌شناسند، نه «مجاهدین خلق»، این‌که این گروه «در داخل ایران پشتیبانی ندارد» و اعضای آن «زندانی» هستند.
سازمان در آلبانی - علائمی هست که نشان می‌دهد وزارت اطلاعات تهران (MOIS) هم‌چنان نسبت به این گروه وسواس دارد. ادعاهای خسته [وارفته] غالباً توسط سخنگویان و [قلم به مزدهای] رژیم طوطی‌وار مطرح می‌شود.
از قضا، نوری از سناریو‌ی خودش خارج شد و در چندین مورد خود را قطع کرد[سیم هایش قاطی شد]، مانند زمانی که او این ادعای نادرست را تکرار کرد که همکاری مجاهدین خلق با عراق آن را در ایران منفور کرده است، اما به‌دنبال آن اذعان کرد که مبارزه مجاهدین خلق علیه حکومت دینی کاملاً مستقل از حکومت عراق بوده است. به همین ترتیب مشخص نبود که اگر مجاهدین خلق واقعاً یک فرقه غیرمحبوب است، بیان نام این گروه در دادگاه سوئد چرا باید چنین نگرانی را ایجاد کند.
این‌که فعالان مجاهدین خلق در داخل ایران به‌طور گسترده‌ای به‌عنوان پیشتازان مستمر در مقابل سرکوب مدنی و سیاسی رژیم و انعکاس فراخوانها برای دموکراسی شناخته می‌شوند - که در نتیجه با خطر شکنجه، آزار و اذیت و مرگ مواجه می‌شوند – [این] نشان‌دهنده شجاعت مداوم این گروه مخالف است.
ادامه ناآرامی‌های سیاسی در ایران هم‌چنین نشان می‌دهد که چرا تهران حق دارد از این سازمان بترسد.
با وجود دهه‌ها سرکوب وحشیانه، مجاهدین خلق در در مطالبات خود برای ایران آزاد، تسلیم نشده‌اند.
مقامات آمریکا با بر زبان آوردن نام کسانی که جان خود را برای آزادی دادند، می‌توانند صفوف مخالفان دمکراتیک تهران را متحد کنند و به کسانی که در خیابانهای ایران هستند امیدواری دهند که آینده می‌تواند درخشان‌تر از گذشته باشد.
🙏لطفا به اشتراک بگذارید    
شهریور 29, 1401

رود الماس - خاطرات جلیل فقیه دزفولی

https://vimeo.com/233499240
خرداد 16, 1403

حمایت اکثریت پارلمان ولز از مردم و مقاومت ایران، اهمیت و جزئیات…

in تحلیل

by Super User

گزارش و گفتگو با دولت نوروزی بیانیه اکثریت پارلمان ولز در مورد ایران حمایت از…
دی 17, 1399

هزینه‌ی آزادی چقدره؟

in شورشگران

by Super User

https://www.youtube.com/watch?v=epka9uMT0Hk
مرداد 21, 1399

اجلاس سه روزه شورای ملی مقاومت ایران در آغاز چهلمین سال تأسیس…

دکتر محمد قربانی قهرمان کشتی جهان و عضو شورای ملی مقاومت با سلام خدمت آقای…
آذر 17, 1400

۱۶آذر، روز دانشجو گرامی باد - از پیام رهبر مقاومت #مسعود_رجوی در…

۱۶آذر، روز دانشجو، یادآور روزی است که ۳ دانشجوی مبارز و پرشور، قندچی، شریعت رضوی…
خرداد 21, 1402

به تظاهرات بزرگ ایرانیان در پاریس در حمایت از قیام مردم ایران…

به تظاهرات بزرگ ایرانیان در پاریس در حمایت از قیام مردم ایران و جوانان آزادیخواه…
ارديبهشت 01, 1402

فعالیت کانون‌های شورشی در شهرهای میهن با شعار: درود بر رجوی تنها…

in کانونهای شورشی

by Super User

فعالیت کانون‌های شورشی در شهرهای میهن با شعار درود بر رجوی تنها راه قیام و…
ارديبهشت 20, 1403

گرامی باد حماسه درخشان قهرمانان مجاهد در ۱۹اردیبهشت ۱۳۶۱

حماسه‌های شورانگیز مقاومت در ۱۹اردیبهشت ۶۱ روز نوزدهم اردیبهشت‌ماه، پایگاه مجاهد شهید فاضل مصلحتی، از…
فروردين 07, 1403

جشن نوروزی و نمایشگاه نقض حقوق‌بشر در ایران در پارلمان ایالت نیو…

https://vimeo.com/927039385 با حضور رئیس و معاونان و اعضای پارلمان و شخصیتهای سیاسی استرالیایی نیتان هاگرتی…
آبان 07, 1402

جلسه در سنای آمریکا: سیاست ایران - مقابله با تهدیدات رژیم در…

جلسه در سنای آمریکا: سیاست ایران - مقابله با تهدیدات رژیم در دوران قیام مردم…
دی 21, 1402

لیندا گرینفیلد: بدون حمایت تهران، حوثی‌ها توانی برای ردیابی و حمله به…

in اخبار

by Super User

لیندا توماس گرینفیلد، سفیر آمریکا در سازمان ملل روز چهارشنبه ۲۰دی در پی تصویب قطعنامه…
خرداد 20, 1401

سفری با رساله‌های عاشقانهٔ گابریل گارسیا مارکز

in رویدادهای جهان

by Super User

«زیباترین اندیشه، ارجی نمی‌یابد، مگر با آثاری که آن را کمال بخشند.» (رومن رولان، زندگی…
فروردين 26, 1401

تفکیک جنسیتی

in شورشگران

by Super User

https://www.youtube.com/watch?v=huQrX9_ff2o
ارديبهشت 19, 1402

تجمع سراسری معلمان در شهرهای میهن - #قيام_تا_سرنگونى

in اخبار

by Super User

امروز سه‌شنبه ۱۹اردیبهشت معلمان شهرهای میهن عطف به فراخوان قبلی جهت مطالباتشان در شهرهای هرسین…
ارديبهشت 09, 1403

به یاد منوچهر سخایی، هنرمند گرانقدر مقاومت و مردم ایران

روز ۸اردیبشهت سالروز در گذشت اسف‌انگیز منوچهر سخایی، هنرمند گرانقدر ایران و عضو شورای ملی…
مهر 22, 1400

دیدگاه های #مریم_رجوی - مرگ بر اصل ولایت فقیه - #سرنگونی

بنام خدا، به‌نام مردم بپا خاسته مردم ایران، به‌نام شهیدان از سی خرداد ۶۰ فروغ…
اسفند 02, 1400

بازخوانی سرنوشت انقلاب در پیامهای رهبر مقاومت به‌مناسبت سالگرد انقلاب ضدسلطنتی مردم…

بازخوانی سرنوشت انقلاب در پیامهای رهبر مقاومت به مناسبت سالگرد انقلاب ضد سلطنتی مردم ایران…
مرداد 06, 1401

مسعود رجوی: آزاد کردن اسدالله اسدی و مزدوران نفوذی نقض آشکار قوانین…

- وزارت‌خارجه آخوندها اعلام کرد: بر اساس قانون مقابله با نقض حقوق‌بشر و اقدامات ماجراجویانه…
خرداد 10, 1402

آمریکا: آزمایش موفق سلاح مایکروویو THOR، پهپادها را در کمتر از ۵ثانیه…

in اخبار

by Super User

نیروی هوایی آمریکا با موفقیت «تور» THOR را آزمایش کرد، یک سلاح مایکروویو که تعداد…
ارديبهشت 07, 1399

تبیین جهان - شماره هشتم

in تبیین جهان

by Super User

اسفند 02, 1400

تندیس باورهای ما – ابراهیم سعیدی

in گزیده ها

by Super User

 تندیس باورهای ما – ابراهیم سعیدی (یادی از مجاهد کبیر محمدعلی جابرزاده ـ قاسم-در پنجمین…
شهریور 18, 1401

پاسخ به سؤالات شما - چرا می‌گوییم که دستگاه سرکوب رژیم ضعیف…

in پاسخ به سوالات

by Super User

چرا می‌گوییم که دستگاه سرکوب رژیم ضعیف است؟ در حال حاضر اخبار مختلفی از سرکوب…
ارديبهشت 05, 1401

نافرمانی مدنی ...!! به فرمان امام!!

in شورشگران

by Super User

https://www.youtube.com/watch?v=jVsFjeNIydY
شهریور 08, 1399

ماجرای قتل‌عام زندانیان سیاسی ـ اعدام بیماران شماره شش

in جنبش دادخواهی

by Super User

حیدر یوسفلی ـ زندانی سیاسی سالهای ۶۰ تا ۶۴ و ۶۵ تا ۷۲: «محسن محمدباقر…
شهریور 25, 1401

سریال طلسم جنگ تاریخچه شکل گیری جنگ قسمت پنجم

in سریال ها

by Super User

https://vimeo.com/230788636
آبان 18, 1402

هشدار کارشناس حکومتی: آمارهای بی‌پایه را برای روحیه دادن تبلیغ کنید اما…

in اخبار

by Super User

فرشاد مومنی کارشناس حکومتی با بیان اینکه «آمارهای بی‌پایه» برای روحیه دادن منتشر کنید اما…
ارديبهشت 18, 1402

توییت کاربران: رمز ماندگاری #شورای_ملی_مقاومت، دیرپاترین ائتلاف سیاسی تاریخ معاصر ایران& متعهد…

رمز ماندگاری #شورای_ملی_مقاومت، دیرپاترین ائتلاف سیاسی تاریخ معاصر ایران& متعهد بودن بر اصول، شفافیت در…
مرداد 04, 1399

۲۷سال پس از عملیات فروغ جاویدان - سلسله برنامه‌یی درباره هراس رژیم…

لرزه بی‌پایان سرنگونی بر ارکان رژیم زهر خورده آخوندی پیام امام خمینی که از رادیو…
فروردين 30, 1399

تبیین جهان – قسمت ششم

in تبیین جهان

by Super User

خرداد 16, 1403

گفتنی‌ها ـ علیرضا بهرامی

in نبرد برای آزادی

by Super User

حتماً که همه ما از یک قله‌ای بالا رفته‌ایم و وقتی که به عقب نگاه…
آبان 19, 1402

چگونگی تعیین بودجه در حاکمیت آخوندی - #ایران

in گزارش

by Super User

https://vimeo.com/882645467بودجه و برنامه‌ی اقتصادی برای سال آینده یکی از مهم‌ترین ارکان اقتصادی در هر کشوری…
بهمن 20, 1402

گواهی یازده وزیر خارجهٔ سابق

معرفت‌شناسان می‌گویند پنج منبع شناخت معتبر وجود دارد که شامل: ادراک حسی، عقل، حافظه، شهود…
آذر 16, 1402

#ایران - نتیجه دو ماهه جنگ‌افروزی در غزه چیست؟ گفتگو با بهروز…

in دیدگاهها

by Super User

https://youtu.be/vTdJ4PKPDlU بعد از گذشت ۶۰ روز از جنگ خونین غزه، چه نتیجه ای عاید خامنه‌ای،…